T u r k C o c u k
TurkCocuk Paylaşım Ve Eğlence Forumu
Daha kaliteli bir hizmet için lütfen giriş yapın,yada üye olun.
İyi forumlar
T u r k C o c u k
TurkCocuk Paylaşım Ve Eğlence Forumu
Daha kaliteli bir hizmet için lütfen giriş yapın,yada üye olun.
İyi forumlar
T u r k C o c u k
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

.

AnasayfaAnasayfa  PortalPortal  Latest imagesLatest images  KurucularKurucular  Kayıt OlKayıt Ol  Dost SitelerimizDost Sitelerimiz  İletisimİletisim  Giriş yapGiriş yap  

Atamızın güzel sözleri

2 posters
YazarMesaj
Power Flower
Administratör

Administratör
Power Flower

Kadın
<b> Mesaj Sayısı </b> Mesaj Sayısı : 894
<b> Yaş </b> Yaş : 26
<b> Kayıt tarihi </b> Kayıt tarihi : 10/01/09
<b> Rep gücü </b> Rep gücü : 2

Kişisel Alan
Üye Blog'u:

Atamızın güzel sözleri Empty
MesajKonu: Atamızın güzel sözleri   Atamızın güzel sözleri EmptyPaz Ocak 11, 2009 12:04 pm

Biz Türkler, bütün tarihimiz boyunca hürriyet ve istiklâle timsal olmuş bir milletiz.

--Ne kadar zengin ve müreffeh olursa olsun, istiklâlden mahrum bir millet, medenî insanlık karşısında uşak olmak mevkiinden yüksek bir muameleye lâyık sayılamaz.

--Özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir. Ben milletimin en büyük ve ecdadımın en değerli mirası olan bağımsızlık aşkı ile dolu bir adamım. Çocukluğumdan bugüne kadar ailevî, hususî ve resmî hayatımın her safhasını yakından bilenler bu aşkım malumdur. Bence bir millete şerefin, haysiyetin, namusun ve insanlığın vücut ve beka bulabilmesi mutlaka o milletin özgürlük ve bağımsızlığına sahip olmasıyla kaimdir. Ben şahsen bu saydığım vasıflara, çok ehemmiyet veririm. Ve bu vasıfların kendimde mevcut olduğunu iddia edebilmek için milletimin de aynı vasıfları taşımasını esas şart bilirim. Ben yaşabilmek için mutlaka bağımsız bir milletin evladı kalmalıyım. Bu sebeple milli bağımsızlık bence bir hayat meselesidir. Millet ve memleketin menfaatleri icap ettirirse, insanlığı teşkil eden milletlerden her biriyle medeniyet icabı olan dostluk ve siyaset münasebetlerini büyük bir hassasiyetle takdir ederim. Ancak, benim milletimi esir etmek isteyen herhangi bir milletin, bu arzusundan vazgeçinceye kadar, amansız düşmanıyım.
selvArda
Grup Üye

Grup Üye

Kadın
<b> Mesaj Sayısı </b> Mesaj Sayısı : 215
<b> Yaş </b> Yaş : 28
<b> Kayıt tarihi </b> Kayıt tarihi : 15/01/09
<b> Rep gücü </b> Rep gücü : 1

Kişisel Alan
Üye Blog'u:

MesajKonu: Geri: Atamızın güzel sözleri   Atamızın güzel sözleri EmptySalı Ocak 27, 2009 8:05 pm

saol cnm ödevime yarayacak
Power Flower
Administratör

Administratör
Power Flower

Kadın
<b> Mesaj Sayısı </b> Mesaj Sayısı : 894
<b> Yaş </b> Yaş : 26
<b> Kayıt tarihi </b> Kayıt tarihi : 10/01/09
<b> Rep gücü </b> Rep gücü : 2

Kişisel Alan
Üye Blog'u:

MesajKonu: Geri: Atamızın güzel sözleri   Atamızın güzel sözleri EmptyCuma Ocak 30, 2009 8:06 pm

Rica ederim..

Atamızın güzel sözleri
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Şarkı Sözleri
» Güzel bir şiir
» En güzel yabancı film hangisiydi?